27 maja 2026 roku w pałacu w Kopaszewie odbył się finał XXV edycji konkursu „ Generał Dezydery Chłapowski – życie i dzieło”.
Organizatorami konkursu byli : Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego, Fundacja Bonum Adipisci – Dążyć do dobra oraz Danko Hodowla Roślin Spółka z o. o.
Celem konkursu była popularyzacja postaci generała Dezyderego Chłapowskiego. Przedmiotem konkursu były wiadomości dotyczące jego życia i dokonań, jego rodziny oraz wiedza o epoce, w której żył, działalność wielkopolskich organiczników oraz idea pracy organicznej oraz znaczenie agroekologii, zwłaszcza w kontekście Parku Krajobrazowego im. D. Chłapowskiego
W konkursie naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII c i VIII a oraz uczeń z klasy VII a.
Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której brało udział sześciu najlepszych uczestników z części pisemnej
Nasza uczennica z klasy VII c brała udział w części ustnej, zajmując w konkursie piąte miejsce.